Най-интересното за първата половина на 2010г.
Измина половината 2010г и сега е най-доброто време за кратка ретроспекция какво споделях и обсъждахме заедно в блога.
В началото на годината започнах серия публикации за динамичните блокове, които лично на мен са ми спестили много време и считам, че са наистина много полезни. Разгледахме действията разтягане, ротация, преместване, мащабиране (чрез пример за врата), обръщане и как да си направим блок, който да съдържа множество стандартни или най-често използвани размери.
Регулярно публикувах и някои дребни, но полезни трикове като този за случаите в които fillet не работи при полилинии, най-често срещаните грешки при работа с подложки, поравняване на текст спрямо линия, как да се преборим с ribbon интерфейса и как да върнем стария интерфейс, работа с два монитора, как да се решим проблемита „out of memory“, как се прави бърза справка за блокове, какво да правим, когато дименсиите не показват реалните размери на чертежа и как автоматично да номерираме в AutoCAD.
Гръмко обявих, че софтуера от тип „cloud computing“ е бъдещето на софтуера и показах доста интересния проект Project Butterfly.
Април месец излезна AutoCAD 2011, което също коментирахме. Това повдигна и основния въпрос: „Трябва ли ни въобще нова версия на AutoCAD?“, породен от доста коментари във Facebook страницата на блога, където не малко хора твърдяха, че в новите версии няма нищо полезно.
В блога се опитвам да покажа, колко е важно планирането на работата ни, а не само бързото изпълнение на дадена задача и с тази цел написа 5 стъпки как да работим по-ефикасно, като приложих закона на Парето в сферата на проектирането.
Споделих и един от методите за надписване на чертежи, при който не е нужно непрекъснато да правите сметки кой текст колко е голям и дали ще излезне четливо при плотиране. Представих Google Sketchup, софтуер, който има потенциал да се превърне в удобен инструмент за дадени задачи, но засега по-скоро е интересна джаджа.
Имам някои вълнуващи идеи за блога, чрез които да мога да помогна на повече хора да вършат работата си по бързо и ефективно. Надявам се скоро да мога да публикувам плановете си за тях. Основната цел на блога си остава да разкривам тайни, които да намаляват хамалогията и да ни оставят повече време да творим това, за което реално сме станали инженери или архитекти.
Бяха ли ви полезни тези статии? Помогнаха ли ви в работата?
КОМЕНТИРАЙТЕ: