Новата поредица в блога: Динамични блокове
Приключи анкетата „Каква тема бихте искали да видите в блога“. Абсолютен фаворит са „динамичните блокове“ с 66%, следвани от нововъведените в AutoCAD 2010 „параметрични чертежи“ с 47% и „Annotative дименсии и текст“ с 44%“.
Използването на динамични блокове не е разпространено сред повечето потребители, но това е една изключителна възможност за увеличаване на бързината на чертане. Те представляват „интелигентни“ блокове, които могат да придобият различна форма, в зависимост от нашите желания. Започвам да подготвям материали по темата, за да мога да дам подробна и полезна информация за нея.
„Параметричните чертежи“ и „Annotative дименсии и текст“ може да не са победители, но все пак събраха значителен брой гласове и са близо до 50% от гласувалите. Поради този висок интерес, за тях също ще говорим, но след като приключим с динамичните блокове.
Явно уроците по Autolisp и „Тайните на плотирането“ се оказаха не чак толкова интересни теми за повечето хора. Програмирането на Autolisp може да ви даде свръх производителност, но е доста специфично, така че е разбираемо. Малко съм озадачен за плотирането, но очевидно повечето мислят, че го владеят достатъчно добре.
Сумата на резултатите е повече от 100% понеже бе възможно да се избира повече от един отговор.
Здравейте, резултатите от анкета не ме учудват защото динамичните блокове, параметричните чертежи и анотативните обекти (дименсии , текстове, блокове ) са не често използваните от колегите, и въобще… не искам да обиждам никой аз също влизам в това число, че много рядко чета „What’s new..“ когато инсталирам по-горна версия на AutoCAD и продължавам да работа по тертип от версии като 14:)))
При плотирането на чертежите си всеки си има някакъв тертип…ако работиш във фирма с проектанти от различни специалности, много по-вероятно е всички да правят ‘layout’-и (с изключение на конструкторите :)))), а наистина правенето на рамката и антетката в ‘model’ е мноооого oldfasion :))))