Ето защо правя AutoCAD курс за блокове, НЕподходящ за начинаещи

Иван Цукев

Има хора, които ме смятат за луд, че влагам толкова енергия, време и организирам курс за една много специфична тема. Това е темата за „класическите и динамичните блокове“ и създаването на ефективна библиотека от блокове.

Правя го, защото никой друг не прави курсове за средно-напреднали и за напреднали и го правя, защото това е сигурен начин човек да си УДВОИ скоростта на работа. Въобще не се шегувам и даже като казвам само „удвои“ съм на сигурната страна, защото доста хора започват да работят три-четири пъти по-бързо за определени задачи от своята работа.

Защо чак специализиран курс за блокове?

Това е един изключително подценяван инструмент, който хората масово не използват ефективно. Вече говорихме кои са само някои от предимствата да използваме блокове в тази публикация, но ето основните изводи:

  • Полза 1: Позволяват ни ефективно за използваме стари чертежи
  • Полза 2: Намаляват грешките при чертане
  • Полза 3: Получаваме автоматична количествена сметка
  • Полза 4: По-леки файлове
  • Полза 5: Бързи корекции

Основният проблем, който открих

Основният проблем не е, че хората не знаят, че има блокове с атрибути или динамични блокове, въпреки че в курса ще им направим тотална дисекция и ще покажа как се правят бързо динамични блокове.

Основният проблем се оказа, че повечето хора нямат структура – стъпка по стъпка система, по която да се водят и която им позволява бързо да създават, бързо да модифицират, бързо да актуализират своята библиотека и бързо да намират и вкарват блокове.

Този курс не е за всеки

Напук на „правилата за реклама“, според които трябва да ви убедя да си купите този курс, аз казвам: „Този курс не е за всеки“.

Защо правя курс, който не е за всеки?

Бенджамин Франклин казва „Инвестицията в знания винаги дава най-добрата възвращаемост“ , но как един работещ с AutoCAD да инвестира в знания, след като няма курсове? Просто до сега нямаше начин, освен принципа „проба-грешка“, който може да ти отнеме дълги години, докато си качиш нивото и то само ако съзнателно отделяш време всяка седмица да четеш и да се ровиш в help-ове, книги и блогове.

Да, може би от комерсиална гледна точка, организирането на курс за начинаещи има повече потенциални клиенти, но какво да правят по-напредналите? Тези, които работят регулярно с AutoCAD и искат курс на по-виско ниво? Не съществуват специализирани курсове за „динамични блокове“, за „плотиране и лейаути“ или за „autolisp“. Най-много страничка-две в някоя книга или 1-2 учебни часа от общ курс да се заделят, а всяка една от темите си е отделен обемен курс.

Например курсът за блокове ще бъде в седем модула, два месеца и ще съдържа над 70 отделни теми, които ще се разгледат. Това ще ни даде възможност да влезнем в дълбочина и наистина да стигнем „скорост х2“.

В крайна сметка пак казвам „Курсът не е за всеки“. Начинаещите могат да се ориентират към курс като AutoCAD Формула.

Този курс е за тези, които искат да удвоят скоростта си с AutoCAD като получат стъпка по стъпка система за бързо да създаване, бързо да модифициране, бързо да актуализиране на библиотека и бързо да намираане и вкарване блокове.

Чеклист: за кой е този курс?

Ако се затруднявате да отговорите на някой от следните въпроси, то курсът може да ви помогне наистина много:

  • Можете ли да създавате за минути динамични блокове с няколко оператора едновременно?
  • Вашите блокове подредени ли, така че винаги да ги намирате?
  • Ако сега направите един блок за настоящия чертеж, имате ли съзнателно организирана процедура, как този блок всеки път без изключение да се озове в библиотека с блокове
  • Имате ли систематизирана библиотека?
  • Правите ли автоматични количествени сметки с блокове?
  • Можете ли да правите много бързо корекции, когато се наложи? Внедрили ли сте система от блокове на всички места, където отделни обекти могат да се заменят с блок?
  • Имате ли стандартизирани слоеве и цветове за блокове? Чудите ли се в кои слоеве и с какви настройки да правите блоковете?
  • Можете ли да смените мащаба на чертежа и блоковете да се премащабират автоматично?
  • Чувствате ли често, че сроковете винаги ви притискат и се чудите как да оптимизирате работата си?
  • Случва ли ви се да знаете, че в стар проект сте чертали фрагмент или имате блок, но не можете да го намерите?

Отговори и решения на всички тези проблеми и още доста други трикове ще бъдат представени в курса за AutoCAD блокове и библиотеки.

Гаранция „Франция“ или наистина гаранция?

Другото нещо, на което аз много държа е всеки да остане много доволен от курса и за това давам 100% гаранция за връщане на парите (както за всеки мой курс). Поне за сега аз не знам да курс, провеждан от лицензиран център за обучение, който да дава такава гаранция.

Най-вероятно не трябва да давам такава гаранция, но поне аз така спя по-спокойно – знам, че няма да има човек, който да не е получил това, което съм обещал и ако случайно се случи да има такъв – той пак ще е доволен, защото си е получил парите обратно и не е изхарчил стотинка.

Така че „ДА“, наистина има гаранция и всеки който е взел курса и не е получил това, което сме обещали или пък просто се е объркал – връщаме парите до 30 дена след започване на курса, което е повече от достатъчно време човек да прецени дали курсът е за него или не. Процедурата е много проста – само един имейл без нужда от обяснения или скрити изисквания.

Регистрация за курса

Повече информация за курса има тук.

 

 

 

Абонирай се да получаваш AutoCAD Уроци по Емейл

 

AutoCAD Блокове , , , , ,

КОМЕНТИРАЙТЕ:
  1. Bisher keine Trackbacks